• İLK MANGA VE ANİMENİZ NEYDİ? 5 0 5 1

İLK MANGA VE ANİMENİZ NEYDİ?

Başlatan Birket, 07 Kasım 2023, 22:59:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BirketKonuyu Başlatan

Hop, selam.

Klasiktir tanışmalar her yerde muhabbete konu olur. Maksat forum genişlesin; bu alemle tanışmanızı alalım, ilk anime ve manganız neler bir de burada duyalım.

Benimki:

Anime
Arkadaşımın anime denen şeyleri anlatmasıyla bilinçli olarak ilk izlediğim Naruto'ydu. TV'de KidzAnimez'de çıkıyordu. Bleach ve Death Note da veriyordu o kanal ne güzel. Bilinçsiz olarak en eski Mega Man ve Yu-Gi-Oh! aklımda. Yine kanallardan.

Manga
Siteyi ilk Berserk ararken denk gelerek bulsam da ilk mangam olarak bayağı yazılı basılı Naruto cildi alıp okumuştum. O şekil yani.

İyi forumlar insanlar  ;D

Cipsy

Anime olarak üzerinden çok yıllar geçti, hangisi ilk önceydi hatırlamakta zorluk çekiyorum. Cobra'yı hatırlıyorum. Ama eskilerden biraz daha güncel olarak Elfen Lied vardı. O zamanlar bir hayli etkilemişti. Aklımda kalmıştı ve hâlâ öyle.

Manga kısmı daha da karmaşık. Etrafa dağılmış yap-boz parçaları gibi. Yaşlanmışım 🫨

Trao

İlk animem Digimon veya Pokemon'du.

Mangam ise Bleach'ti. Konuyu açan Birket gibi bende Animez'den izlemiştim Bleach ve diğer animeleri. Bleach ve Naruto'nun bölümleri bir yerden sonra yenisi gelmeyip tekrara girince araştırıp mangalarının olduğunu öğrenmiştim. MangaTürk'ten okumaya başlamıştım. Daha sonra Naruto'ya başlamıştım ama yanlış hatırlamıyorsam 80'li bölümlere kadar okurken direkt 200'lü, 300'lü bölümlere atlamıştım. Yani aradaki bölümlerin çevirisi yapılmamıştı. Bende yarım bıraktım. Tabii daha sonra (yıllar sonra) okuyup bitirdim.
: : Theatrum Mundi : :

CloudT

Hmm anime olarak pek hatırlayamıyorum ama aslında olay anime bilinciyle izlediğim ve bilmeden izlediğim olarak ikiye ayrılıyor. Buna göre değişiyor ama ilk zamanlarda bilmeden izlediklerim genelde sabah kuşaklarında yayımlanan One Piece, Pokemon vesareydi.

Manga olaraksa hiç hatırlamıyorum. O kadar çok seriden ve yıllardan sonra ilk ne okuduğumu resmen unutmuşum.
もし、私の持っているものが私を意味するなら、私が持っているものを失ってしまったら、私は誰なんだろう?

Hazel'S

Anime olduğundan bi' haber olduğum ilk animem Beyblade sanırım. Zamanında -hangisi emin değilim- bir gazete çizgi film cd'leri için haftalık kupon veriyordu. Annem de o kuponlardan biriktirmiş. CD'lerin arasında Beyblade de vardı. Henüz 5 yaşımdaydım ve ilk aşkım Kai olmuştu (5 yaşındaki bir çocuk için oldukça havalı bir karakterdi sonuçta). Anime olduğunu bilerekten izlediğim ilk animem ise Mirai Nikki (evet, ilk için biraz fazla şiddetli :D).

Gelelim ilk mangama. Onun hikayesi bir tık daha klasik. Animesini izleyip de hani bunun devamı dememle başladı her şey ve o özel manga tabii ki Kaichou wa Maid-sama. Gerisi, bilirsiniz işte curcuna :D
Hellö there!

McMaster

Anime olarak pokemon veya yugioh olabilir. Daha eskisini hatırlamıyorum.Bir ara star da one piece  falan yayınlanmıştı. Onu da izlemiştim. Ama pek hatırlamıyorum şu an. Manga olarak ise sanırım naruto veya bleach olabilir. Çok zaman geçtiğinden kaydetmeyi unutmuşum. Neyse sağlık olsun. :'(  :'(  :'(
İnsanlar yaptıklarından mesuldür. Ama yaptıktan sonra ise keşkeler çekilmeyecektir.

Evanglinaa

Merhabalar,
Anime olarak howl'un yürüyen şatosuydu, ve ne sevdiğim de şuan o
Mangaya gelirsek yalan söylerim, hatırlamıyorum hiç, çok olası klasik okul shoujo mangası olmuştur, yada yanlış değilsem akatsuki no yona, akagami no shirayukihime, mavi mangayla ilgiliydi ama, burası kesin

Zero000

İlk mangam annemin bana aldığı Rosario Vampire mangasıydı. İlk animem de Another'dı